اخبار
طرح شهید سلیمانی
1399/9/13 پنجشنبه قطع زنجیره انتقال ویروس به دنبال اجرای طرح شهید سلیمانی

 رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین در نشست  شورای سلامت شهرستان قزوین ضمن ارایه آخرین وضعیت و اهداف کلی اجرای طرح بزرگ و ملّی شهید سلیمانی؛ مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی عنوان کرد و افزود: این طرح اهدافی از جمله قطع زنجیره انتقال ویروس و افزایش رعایت شيوه نامه هاي بهداشتی، کاهش میزان بستری و مرگ‌ و میر و همچنین پوشش حمایتی از گروه‌های در معرض خطر را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی بیشتر در سطح محلات و پایگاه‌های مقاومت، متمرکز است، تصریح کرد: در طرح محله محور شهید سلیمانی، نواحی، حوزه‌های مقاومت و پایگاه‌های بسیج پای‌کار هستند و کاملاً بر بلوک بندی مناطق مسکونی و نیروی انسانی منطقه اِشراف دارند.

همکاری و همراهی مردم، شرط موفقیت طرح محله محور

 فرماندار شهرستان قزوین هم در این نشست اظهار کرد: همراهی و همکاری مردم، شرط موفقیت این طرح محله محور و خانواده محور است و تلاشمان بر آن است تا در جلسات شورای سلامت ضمن پایش اتفاقات در جهت بررسی کمبودها و نواقص در راستای ارائه راهکارهای عملی و همفکری برای حل مشکلات چاره‌اندیشی کنیم.

وی گفت: سلامت مردم از مهمترین مقوله های مورد توجه این شورا است که با تعامل و همکاری دو سویه، شاهد تغییرات اساسی در زمینه ارتقای شاخص های بهداشتی در شهرستان هستیم. شفیعی اضافه کرد که امیدواریم مدیریت و کنترل کووید ۱۹ همچون چند ماه گذشته، از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک نیرو‌های بسیج و داوطلب مردمی، قطع زنجیره انتقال ویروس و افزایش رعایت شيوه نامه ‌های بهداشتی، رهگیری و رصد فعال با موفقیت انجام گیرد.

در این نشست کمیته ها و اعضای  کمیته ها در طرح ملی شهید سلیمانی مشخص منصوب شدند. همچنین شرح وظایف کمیته ها  ابلاغ شد.

این نشست، روز 10 آذر 99 ، با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی برگزار شد و مهندس حمید گلناری، دبیر شورای سلامت مرکز بهداشت شهید بلندیان، کارشناسان مسؤول ستادی مرکز بهداشت شهرستان قزوین نیز حضور داشتند.